Sokağa Çıkma Kısıtlamaları – Yeni Kısıtlama ve Tedbirler Genelgesi

Aralık 4, 2020

Değerli Koç Üniversiteliler,

Koronavirüs (COVID-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirler alınmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 1 Aralık 2020 tarihinde yayımlanan “Sokağa Çıkma Kısıtlamaları – Yeni Kısıtlama ve Tedbirler” genelgesi kapsamında aşağıda alınan tedbirlere uyulması konusunu dikkatinize getirmek isteriz.

  • COVID-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların, günlük çalışma başlama ve bitiş saatleri 02.12.2020 Çarşamba gününden itibaren 10:00-16:00 arası olacak şekilde belirlenmiştir ve tüm çalışanların bu kurala uyması beklenmektedir.
  • 65 yaş üstü çalışanlarımızın 65 yaş üstü için belirtilen sokağa çıkma yasağı kısıtlarına uyarak, belirtilen saat aralığı dışında kampüse giriş yapmamaları gerekmektedir. (Gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri arasında sokağa çıkabilir)
  • Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları Cuma günleri saat 21.00’de başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.
  • Hafta sonu için ilk sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması 4 Aralık 2020 Cuma günü saat 21.00’de başlayarak 7 Aralık 2020 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek ve uygulama bundan sonraki hafta sonlarında da aynı şekilde devam edecektir.

Görev yerinde bulunması zorunlu çalışanlar (güvenlik ve itfaiye) dışında tüm çalışanların kampüse giriş çıkışlarının belirtilen 10:00-16:00 saatleri dışında yapılamayacağını hatırlatmak isteriz.

Alınan tüm kararların ve aksiyonların odağında sizlerin sağlığı ve güvenliğini korumak olduğunu hatırlatır, göstereceğiniz azami özene ve hassasiyete teşekkür ederiz.