Bilgilendirme – T.C. İçişleri Bakanlığı’nın “Koronavirüs Yeni Tedbirler” Konulu Genelgesi

Kasım 21, 2020

Değerli Koç Üniversiteliler,

Koronavirüs (COVID-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirler alınmıştır.

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın 18.11.2020 tarihinde yayınladığı genelge kapsamında alınan tedbirler 20 Kasım 2020 Cuma günü saat 20:00’den itibaren geçerli olmaktadır.

Bu yeni kararlara istinaden aşağıda alınan tedbirlere uyulması konusunu dikkatinize getirmek isteriz.

  • Laboratuvar araştırmacılarının sokağa çıkma yasağı kısıtlamalarına uygun olarak çalışma saatlerini düzenlemeleri ve bu saat aralıkları dışında kampüste bulunmamaları gerekmektedir (hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması)
  • 65 yaş üstü çalışanlarımızın 65 yaş üstü için belirtilen sokağa çıkma yasağı kısıtlarına uyarak, belirtilen saat aralığı dışında kampüse giriş yapmamaları gerekmektedir (gün içerisinde 10:00 ila 13:00 saatleri arasında sokağa çıkabilir).

Koronavirüs (COVID­-19) salgını ile mücadele kapsamında uyulması gereken bu kurallar iş sağlığı ve güvenliği önlemleri içinde değerlendirildiğinden bu koşullara uyum sağlanmayan durumlarda kampüse giriş yapılamayacağını belirtmek isteriz.

Alınan tüm kararların ve aksiyonların odağında sizlerin sağlığı ve güvenliğini korumak olduğunu hatırlatır, göstereceğiniz azami özene ve hassasiyete teşekkür ederiz.