Kısmi Kapanma Genelgesi

Nisan 16, 2021

Değerli Koç Üniversiteliler,

Koronavirüs (COVID-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla yeni tedbirler alınmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 14 Nisan 2021 tarihinde yayımlanan “Kısmi Kapanma Genelgesi” kapsamında aşağıda alınan tedbirlere uyulması konusunu dikkatinize getirmek isteriz.

  • COVID-19 salgınının yayılımının en aza indirilmesi amacıyla fiziki olarak kamu kurum ve kuruluşlarında bulunanların, görev yerinde işe başlama ve bitiş  saatleri 16.04.2021 Cuma gününden itibaren 10:00-16:00 arası olacak şekilde belirlenmiştir ve tüm çalışanların bu kurala uyması beklenmektedir.
  • 65 yaş üstü çalışanlarımızın 65 yaş üstü için belirtilen sokağa çıkma yasağı kısıtlarına uyarak, belirtilen saat aralığı dışında kampüse giriş yapmamaları gerekmektedir. (Gün içerisinde 10:00 ila 14:00 saatleri arasında sokağa çıkabilir)
  • Hafta içerisinde yer alan günlerde (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma) 19.00-¬05.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır.
  • Yeni bir karar alınıncaya kadar ülke genelinde hafta sonları Cuma günleri saat 19:00’da başlayacak, Cumartesi ve Pazar günlerinin tamamını kapsayacak ve Pazartesi günleri saat 05.00’te tamamlanacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Alınan tüm kararların ve aksiyonların odağında sizlerin sağlığı ve güvenliğini korumak olduğunu hatırlatır, göstereceğiniz azami özene ve hassasiyete teşekkür ederiz.